
PANEL ENERGIA ODNAWIALNA
Lider Tomasz Pelc
- Morskie projekty wiatrowe jako dźwignia rozwoju projektów wodorowych.
- Wpływ potencjału projektów wodorowych na polską gospodarkę morską.
- Wdrażanie wodoru jako przełomu w logistyce transportu i łańcucha dostaw — teraz czy w odległej przyszłości?
Porty morskie jako centralne punkty produkcji morskiej energii wiatrowej i zastosowań wodoru.
Paneliści:
Ireneusz Zyska - Wiceminister Klimatu i Środowiska odpowiedzialny za kwestie energii odnawialnej
Jacek Sadaj – Prezes Portu Gdynia
Grzegorz Pawelec - Hydrogen Europe
Rune Tvedt - Dyrektor Zarządzający Kongstein AS
Ain Laidoja - Dyrektor Zarządzający w Estońskie Stowarzyszenie Technologii Wodorowych
INFORMACJE O LIDERZE PANELU

PAN TOMASZ PELC jest właścicielem firmy NEXUS Consultants, specjalizującej się w realizacji kompleksowych projektów z zakresu marketingu, finansów, zarządzania i organizacji oraz pozyskiwania finansowania zewnętrznego (w tym funduszy unijnych).
Pan Pelc zrealizował ponad 1.000 projektów doradczych dla dużych i średnich przedsiębiorstw z wielu branż, w szczególności energetycznych, chemicznych, handlowych i logistycznych, usługowych, organizacji publicznych i innych.
Do tej pory pracował dla największych firm energetycznych w Polsce i za granicą, m.in: ENERGA, ENEA, TAURON, PGE, PGNiG, EDF, Iberdrola, SPAC, RWE, CEZ.
Angażował się także w duże projekty wodorowe w Polsce, w zakresie dystrybucji wodoru w gazociągach, magazynowania w kawernach solnych oraz produkcji energii odnawialnej i jej konwersji na wodór.
Pan Pelc jest autorem mapy drogowej dotyczącej wodoru dla jednej z największych polskich firm.
W chwili obecnej Pan Pelc pełni wiodącą rolę jako inicjator i twórczy lider Klastra Technologii Wodorowych i Czystej Technologii Węglowych. Stworzenie Doliny Wodorowej w województwie pomorskim jest także zasługą Pana Pelca. “Pomorska Doliną Wodorowa” jest to tylko jeden z przykładów wkładu Pana Pelca w rozwój gospodarki bezemisyjnej w województwie pomorskim.
Jeden z podprojektów "Hy-way to Hel" będzie przełomem w realizacji wodorowego transportu publicznego (autobusowego, kolejowego i morskiego) łączącego Gdynię, Sopot i Gdańsk z Półwyspem Helskim (w województwie pomorskim).
Jedna z pierwszych Polsce konferencja poświęcona przeglądowi technologii wodorowych dostępnych na rynku „PCHET” rozwija się również dzięki Panu Pelcowi i jego zaangażowaniu jako moderator oraz ekspert.
PANELIŚCI
IRENEUSZ
ZYSKA

Wiceminister Klimatu i Środowiska
Pełnomocnik Rządu ds. Odnawialnych Źródeł Energii
AIN
LAIDOJA

Dyrektor Zarządzający
Estońskie ESTOŃSKIE STOWARZYSZENIE TECHNOLOGII WODOROWYCHTechnologii Wodorowych