PANEL ENERGIA ODNAWIALNA
Lider Tomasz Pelc
Przewodniczący Rady Klaster Technologii Wodorowych
moderator: Andrzej Buczkowski
Zielony metanol czy zielony amoniak, który z nich zdominuje rynek paliw morskich z punktu widzenia armatorów i operatorów statków?
- Legislacja morska stawia coraz to trudniejsze wymagania przed armatorami i operatorami statków, dążąc do eliminacji paliw kopalnych poprzez wprowadzanie coraz dotkliwszych kar (ETSy) dla statków
- W ramach panelu omówimy opinie armatorów i ich przygotowania do wymaganych zmian, oraz ofertę producentów silników napędowych i ich przygotowanie do spalania paliw alternatywnych.
Paneliści
- Berit Hinnemann, CTO Green2X
- Nils Aden, MD Harren Group
- Hrishikesh Chatterjee, Promotion Manager 2S, Man Copenhagen
- Johnny Kackur, Marketing Director Wartsila
INFORMACJE O LIDERZE PANELU
TOMASZ PELC
jest właścicielem firmy NEXUS Consultants, specjalizującej się w realizacji kompleksowych projektów z zakresu marketingu, finansów, zarządzania i organizacji oraz pozyskiwania finansowania zewnętrznego (w tym funduszy unijnych).
Pan Pelc zrealizował ponad 1.000 projektów doradczych dla dużych i średnich przedsiębiorstw z wielu branż, w szczególności energetycznych, chemicznych, handlowych i logistycznych, usługowych, organizacji publicznych i innych.
Do tej pory pracował dla największych firm energetycznych w Polsce i za granicą, m.in: ENERGA, ENEA, TAURON, PGE, PGNiG, EDF, Iberdrola, SPAC, RWE, CEZ.
Angażował się także w duże projekty wodorowe w Polsce, w zakresie dystrybucji wodoru w gazociągach, magazynowania w kawernach solnych oraz produkcji energii odnawialnej i jej konwersji na wodór.
Pan Pelc jest autorem mapy drogowej dotyczącej wodoru dla jednej z największych polskich firm.
W chwili obecnej Pan Pelc pełni wiodącą rolę jako inicjator i twórczy lider Klastra Technologii Wodorowych i Czystej Technologii Węglowych. Stworzenie Doliny Wodorowej w województwie pomorskim jest także zasługą Pana Pelca. “Pomorska Doliną Wodorowa” jest to tylko jeden z przykładów wkładu Pana Pelca w rozwój gospodarki bezemisyjnej w województwie pomorskim.
Jeden z podprojektów "Hy-way to Hel" będzie przełomem w realizacji wodorowego transportu publicznego (autobusowego, kolejowego i morskiego) łączącego Gdynię, Sopot i Gdańsk z Półwyspem Helskim (w województwie pomorskim).
Jedna z pierwszych Polsce konferencja poświęcona przeglądowi technologii wodorowych dostępnych na rynku „PCHET” rozwija się również dzięki Panu Pelcowi i jego zaangażowaniu jako moderator oraz ekspert.