pomorski park naukowo- technologiczny gdynia

Aleja Zwycięstwa 96/98

81-451 Gdynia

Wydarzenia towarzyszące

 • Seminarium „Turystyka od Morza"

  Zapraszamy do wzięcia udziału w seminarium „Turystyka od morza, wydarzeniu towarzyszącemu Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2019, którego program obejmuje cykl wykładów oraz dwa panele dyskusyjne z udziałem znakomitych ekspertów oraz praktyków przemysłu czasu wolnego, w tym turystyki morskiej i żeglarskiej.
  Akwen Morza Bałtyckiego generuje miliony przyjazdów turystycznych w każdym letnim sezonie turystycznym. Co roku rodzą się także nowe pomysły, kreatywnego spędzania czasu nad morzem poza sezonem letnim.
  "Morze" staje się coraz ważniejszą składową w budowaniu trwałego potencjału oferty turystycznej regionu, w tym sektora MICE (przemysłu spotkań), turystyki kulturowej, kulinarnej, zdrowotnej, sportowej czy edukacyjnej. Polskie morze zachęca także do eksperymentów, szukania nowych możliwości, jak również do wykorzystywania szans w marketingu niekonwencjonalnym. Parafrazując Jacka Trout’a - "wyróżnij się albo zatoń".

  Podczas tegorocznej edycji seminarium „Turystyka od morza" omówimy aktualne tendencje i wyzwania rozwojowe dotyczące turystki na obszarach nadmorskich. Celem seminarium będzie wypracowanie i zaproponowanie rekomendacji w odniesieniu do innowacyjnych narzędzi dotyczących kształtowania rozwoju turystyki na tych obszarach, ze szczególnym uwzględnieniem koncepcji marketingu miejsc. Paneliści, przy aktywnym współudziale audytorium, będą poszukiwać zależności pomiędzy zmieniającymi się potrzebami turystów morskich i rejsowych a konkurencyjną ofertą w zakresie produktów turystycznych m.in. na przykładzie rynków skandynawskich. Ważnym polem rozważań będą też przełomowe rozwiązania w ramach przemysłów kreatywnych, w tym kultury oraz edukacji. Nowoczesne muzea, a także czerpiące z tradycji inne atrakcje w miastach, stają się współczesnymi latarniami przyciągającymi tysiące turystów każdego roku. Ich cechą jest interaktywność oraz bogactwo multimediów, a także nowa jakość narracji, dostosowanej do profilu i potrzeb współczesnego pokolenia turystów. Jesteśmy przekonani, że seminarium będzie doskonałą okazją do integracji środowiska interesariuszy związanych z problematyką trwałego i zrównoważonego rozwoju analizowanych obszarów.

  Seminarium odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, sala FH, I piętro​.

  Do udziału w seminarium obowiązują odrębne zapisy.

  ZAREJESTRUJ SIĘ NA SEMINARIUM

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Wystawa fotograficzna kategorii „Praca i Morze” w najnowszej edycji flagowego konkursu fotografii morskiej Szlaku Legendy Morskiej Gdyni.

  Na wystawie zostanie zaprezentowanych dwadzieścia najlepszycyh prac zgłoszonych w tegorocznym konkursie.

  Tegoroczna kategoria specjalna konkursu „Praca i Morze” jest jednocześnie wydarzeniem towarzyszącym Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2019, a wyróżnione prace zostaną zaprezentowane m.in. w Centrum Konferencyjnym PPNT Gdynia podczas wydarzenia a na laureatów, oprócz nagród przewidzianych w regulaminie konkursu, czekają również nagrody pozaregulaminowe.

   

   

  fot. Elwira Kruszelnicka, II nagroda w konkursie w 2018 roku.

   

 • Wystawa akwarel Stefana Szmaja

  W kwietniu 2018 r. w Muzeum Miasta Gdynia podpisana została umowa sprzedaży unikatowej kolekcji 33 akwarel autorstwa Stefana Szmaja. Zarząd Morskiego Portu Gdynia SA kupił prace od rodziny artysty, a następnie przekazał je w depozyt Muzeum Miasta Gdyni.

  Stefan Szmaj to wybitny artysta związany z ekspresjonizmem, grafik i malarz, na co dzień ceniony okulista. Po II wojnie światowej artysta zamieszkał w Gdyni, tu też stworzył cykl prac związanych z gdyńskim portem, cennych zarówno pod względem artystycznym, jak i historycznym.
  Cykl stanowi ważną dokumentację historii gdyńskiego portu oraz wpływających do niego jednostek. Decyzja Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. o zakupie tej wyjątkowej kolekcji, pozwoliła zachować zbiór akwarel autorstwa Stefana Szmaja w formie nierozproszonej.

  - Malarstwo Stefana Szmaja jest nam szczególnie drogie, gdyż dotyczy bezpośrednio portowej materii zatrzymanej w czasie na wspaniałych akwarelach. Dlatego też, kierując się wielką troską o tak dużą kolekcję, zrobiliśmy wszystko, aby obrazy zostały w Gdyni i były udostępnione jak najszerszej publiczności– podkreśla Adam Meller, prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.

  Port Gdynia to węzeł europejskiej sieci bazowej TEN-T i punkt wejścia Korytarza Bałtyk – Adriatyk, którego przedłużeniem jest łącząca Gdynię ze Szwecją Autostrada Morska Gdynia – Karlskrona. Port Gdynia jest uznaną marką wewnątrzeuropejskiego centrum logistycznego. Z nowoczesnej infrastruktury i terminali gdyńskiego portu korzystają najwięksi światowi i europejscy operatorzy żeglugowi, w tym m.in. MSC, Hapag-Lloyd, Unifeeder, Containerships (CMA CGM), Transfennica, Finnlines-Grimaldi, Stena Line.

  Stały wzrost przeładunków i dobre prognozy na kolejne lata stanowią mocny argument za rozwijaniem portu gdyńskiego. W ciągu ostatnich 3 lat inwestycje zrealizowane lub rozpoczęte w Porcie Gdynia opiewają na kwotę ponad 1 mld zł. Strategiczną inwestycją jest Port Zewnętrzny, który jest w fazie realizacji.

  Wystawę będzie można oglądać na pierwszym piętrze Centrum Konferencyjnego PPNT Gdynia w dniu wydarzenia.