pomorski park naukowo- technologiczny gdynia

Aleja Zwycięstwa 96/98

81-451 Gdynia

Wydarzenia towarzyszące

 • Seminarium „Turystyka od Morza"

  Zapraszamy na seminarium pt. "Turystyka od morza", którego program obejmuje cykl wykładów oraz dwa panele dyskusyjne z udziałem znakomitych ekspertów oraz praktyków przemysłu czasu wolnego, w tym turystyki morskiej i żeglarskiej. Akwen Morza Bałtyckiego generuje miliony przyjazdów turystycznych w każdym letnim sezonie turystycznym. Co roku rodzą się także nowe pomysły, kreatywnego spędzania czasu nad morzem poza sezonem letnim.

  "Morze" staje się coraz ważniejszą składową w budowaniu trwałego potencjału oferty turystycznej regionu, w tym sektora MICE (przemysłu spotkań), turystyki kulturowej, kulinarnej, zdrowotnej, sportowej czy edukacyjnej. Polskie morze zachęca także do eksperymentów, szukania nowych możliwości, jak również do wykorzystywania szans w marketingu niekonwencjonalnym. Parafrazując Jacka Trout’a - "wyróżnij się albo zatoń".

  Debata oraz krótkie wykłady, przygotowane głównie w formule case study, przybliżą nam takie zagadnienia jak: perspektywy turystyki morskiej i żeglarskiej (w kontekście marki Morza Bałtyckiego), sztuka budowania marek miejsc, innowacje w obszarze nowoczesnego kreowania ofert oraz ich skutecznego marketingu, w tym z wykorzystaniem tzw. nowych mediów. Przyjrzymy się także dobrym praktykom w zakresie czerpania z potencjału nadmorskiego położenia w przemysłach kreatywnych.

  Nasi eksperci przedstawią aktualne trendy turystyczne oraz ocenią potencjalne szanse i zagrożenia dla Regionu Morza Bałtyckiego, wynikające zarówno z położenia, jak i zmieniających się uwarunkowań geopolitycznych oraz społecznych na rynku krajowym i zagranicznym.

  W ramach seminarium zaplanowano dwa bloki tematyczne z udziałem grona specjalistów i praktyków. Pierwszy  poświęcony będzie turystyce żeglarskiej i cruisingowej, natomiast w drugim rozwiniemy zagadnienie „inspiracji od morza”.

  Seminarium odbędzie się w Centrum Konferencyjnym Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, sala FH, I piętro​.

  Zapisy do udziału w seminarium wystartują we wrześniu.

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Kategoria specjalna „Praca i Morze” w najnowszej edycji flagowego konkursu fotografii morskiej Szlaku Legendy Morskiej Gdyni.

  Zapraszamy do udziału w najnowszej edycji konkursu fotograficznego Legenda Morska Gdyni. Ideą konkursu jest kreatywne zaangażowanie mieszkańców a także turystów przyjeżdżających do Gdyni, w tym pasjonatów szeroko pojętej tematyki morskiej związanej z Gdynią.

  Tegoroczna kategoria specjalna konkursu „Praca i Morze” jest jednocześnie wydarzeniem towarzyszącym Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2019, a wyróżnione prace zostaną zaprezentowane m.in. w Centrum Konferencyjnym PPNT Gdynia podczas wydarzenia a na laureatów, oprócz nagród przewidzianych w regulaminie konkursu, czekają również nagrody pozaregulaminowe.

  Zdjęcia laureatów całego konkursu  zostaną zaprezentowane na wystawie w Gdyńskim Centrum Filmowym, a także na portalach miejskich oraz Partnerów projektu (m.in. Muzeum Marynarki Wojennej).

  Szczegółowy regulamin oraz karty zgłoszeniowe dostępne są na stronie http://arg.gdynia.pl/do_pobrania.html

  a także poniżej:

  Regulamin

  Karta zgłoszeniowa

   

  Zgłoszenia należy składać do 30 sierpnia w siedzibie organizatora Agencja Rozwoju Gdyni Sp. z o.o. ul Armii Krajowej 24, 81-372 Gdynia.

   

  fot. Elwira Kruszelnicka, II nagroda w konkursie w 2018 roku.