pomorski park naukowo- technologiczny gdynia

Aleja Zwycięstwa 96/98

81-451 Gdynia

Panel ship managment

Centrum Konferencyjne Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia, al. Zwycięstwa 96/98,

SALA E

Lider Panelu

Piotr Masny
Członek Zarządu Polskiego Związku Zarządców Statków
Prezes Zarządu, HMS Assistance S.A.

LIDER PANELU

Piotr Masny, Dyrektor Generalny Seatrans Ship Management Poland Sp. z o.o. (Seatrans Group).

Dyrektor Generalny polskiego oddziału norweskiej firmy Seatrans Ship Management AS zarządzającej flotą statków kontrolowanych przez Grupę Seatrans. Jest członkiem zarządu Polskiego Związku Zarządców Statków (Polish Ship Managers Association).

 

IDEA PANELU

Podczas tegorocznego panelu Ship management proponujemy szersze spojrzenie na dwie bardzo istotne w ostatnim czasie kwestie branży Ship Management w Polsce. W ostatnim czasie rynek zarządzania statkami podlega głębokim zmianom związanym z dwoma czynnikami – konsolidacją na niespotykaną dotąd skalę oraz wykorzystaniem tak zwanych „big data”.

Dyskutując o konsolidacji przedstawimy dwie strony tego procesu. Z jednej strony mamy stale rosnące i tak już ogromne organizacje, a z drugiej strony, wspólne przedsięwzięcia mniejszych graczy na rynku. Od naszych panelistów postaramy się dowiedzieć co powoduje, że ich firmy podjęły działania mające na celu konsolidację. Poszukamy też odniesień do rynku rodzimego oraz postaramy się odpowiedzieć na pytanie o płynące z tego procesu potencjalne szanse i zagrożenia dla branży w Polsce.

Zinformatyzowana gospodarka i procesy w niej zachodzące dają wręcz nieograniczone możliwości zbierania danych. Powstają zbiory tak zwanych „big data”, które odpowiednio zanalizowane dają możliwość zidentyfikowania zależności do tej pory niemożliwych do wykrycia. Tego typu projekty są coraz częściej stosowane w zarządzaniu statkami. Poprosimy naszych panelistów o podzielenie się doświadczeniami w tym zakresie i zastanowimy się czy Polska może mieć swój udział w rozwoju tego typu przedsięwzięć.

Piotr Masny - Członek Zarządu Polskiego Związku Zarządców Statków, Prezes Zarządu HMS Assistance S.A.

Panelisci:

Kpt. Kuba Szymański, Sekretarz Generalny, Inter Manager, Wyspa Man

Inacio Golebski - Wiceprezes Zarządu, Dyrektor Klasyfikacji, DNV GL Polska Sp. z o.o.

Dariusz Jellonnek – General Manager, V-Ships Poland Sp. z o.o.

Pozostałe Panele

Sponsorzy