pomorski park naukowo- technologiczny gdynia

Aleja Zwycięstwa 96/98

81-451 Gdynia

2015-10-14

Nagrody Innowacyjna Gospodarka Morska przyznane!

W trakcie Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2015, wręczono nagrody Innowacyjna Gospodarka Morska dla przedsiębiorców, którzy wnoszą największy wkład w jej rozwój. To już III edycja nagrody ustanowionej przez Związek Pracodawców Forum Okrętowe. Jak podkreślał pomysłodawca nagrody, Piotr Soyka - Prezes Remontowa Holding - jest coraz więcej powodów do zadowolenia oraz nagradzania kolejnych firm i produktów w branży morskiej. W naszych stoczniach i w naszych biurach projektowych powstają coraz to nowocześniejsze statki, których budowa to nasza specjalność. Stajemy się europejskim zagłębiem biur projektowych. Cieszymy się ze wsparcia dla branży morskiej ze strony rządowej. Jednak, jak pokazuje Forum, to przede wszystkim w firmach musi być chęć do zmian i aktywnego działania na rynku.

W tym roku przedsiębiorców nagrodzono w trzech kategoriach. W kategorii "Osobowość" wyróżniono Jerzego Litwina - dyrektora Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku - za wieloletnią działalność w aktywnym promowaniu elementów kulturowych związanych z przemysłem okrętowym, oraz interaktywną wystawę „Statki Nasza Pasja”. W kategorii "Innowacyjny Projekt" nagroda przypadła spółce Salt Ship Design z Gdyni, za opracowanie kompletnego pakietu dokumentacji jednostki typu Offshore Construction Vessel SALT 301, o unikalnych właściwościach manewrowych, wprowadzonej do eksploatacji w 2015 roku. W kategorii "Innowacyjne Przedsięwzięcie" nagroda trafiła do Gdańskiej Stoczni "REMONTOWA" za przeprowadzenie licznych projektów przebudowy jednostek typu FPSO i FSO.


Na Wybrzeżu i w Trójmieście dzieje się bardzo dużo pozytywnych rzeczy, jeśli chodzi o gospodarkę morską. Jako Trójmiasto stajemy się jednym z czołowych ośrodków przemysłu morskiego i coraz ważniejszym elementem gospodarki kraju. Obecnie w spółkach Remontowa Holding jest budowanych równocześnie 19 rożnego rodzaju statków, a wartość poszczególnych kontraktów waha się od 20 do ponad 100 mln euro - powiedział przy okazji wręczenia nagród Andrzej Wojtkiewicz, prezes Związku Pracodawców Forum Okrętowe i Remontowa Shipbuilding. 

 

fot. P. Kozłowski