pomorski park naukowo- technologiczny gdynia

Aleja Zwycięstwa 96/98

81-451 Gdynia

2019-09-02

Zwycięski "Skok"

Scenariusz filmu „SKOK” zwyciężył w tegorocznej edycji konkursu „Morze mnie kręci” na film promujący gospodarkę morską. Autorem zwycięskiego pomysłu na film jest Rafał Wojczal.

Spośród 10 zgłoszeń, które wpłynęły w regulaminowym terminie, kapituła w składzie:

Wojciech Szczurek - prezydent Miasta Gdyni,
Sławomir Kalicki - lider Forum Gospodarki Morskiej Gdynia,
Robert Gliński - reżyser filmowy,
Leszek Kopeć - dyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej,
Jerzy Rados - zastępca dyrektora Gdyńskiej Szkoły Filmowej,
Filip Marczewski - reżyser filmowy i scenarzysta,
Jan Majle - copywriter, dyrektor kreatywny Change Integrated,

wyłoniła w dniu 17 lipca 2019 pięć scenariuszy. Ich autorzy wzięli udział w warsztatach zorganizowanych w dniach 17-18 sierpnia 2019 w Gdyńskiej Szkole Filmowej, gdzie pod okiem ekspertów dopracowali swoje pomysły na film oraz finalny shooting board (scenopis rysunkowy).

Na podstawie przedstawionych scenariuszy i scenopisów rysunkowych kapituła konkursu wybrała zwycięzcę. Został nim Rafał Wojczal, autor pomysłu na film „SKOK”. Laureat otrzyma nagrodę w wysokości 10 000 złotych na realizację filmu. Co więcej, podczas realizacji filmu będzie mógł korzystać ze wsparcia ekspertów z Gdyńskiej Szkoły Filmowej.

Scenariusz filmu „SKOK” to bardzo kameralna i równocześnie marketingowo komunikatywna historia, która pozwoli utrzymać ciekawość widza. Kapituła doceniła potencjał wizualny (ciekawe ujęcia, budowanie napięcia) i narracyjny scenariusza oraz uznała, że film w najwyższym stopniu spełni cele konkursowe.

Przyznane zostały również dwa wyróżnienia:
- dla Tomasza Bizewskiego, film „Statki”
- dla Anthony’ego Camargo, film „Antypody”.

Scenariusz filmu „Statki” doceniony został za prostotę i lekkość opowieści, silne osadzenie jej w temacie morskim i delikatny humor. Z kolei scenariusz Anthony’ego Camargo uznany został za ciekawy w formie wizualnej, która zapewni dobry odbiór i ma potencjał na zaistnienie w mediach społecznościowych.

Uroczysta premiera filmu „SKOK” odbędzie się podczas Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2019, w dniu 11 października. Zwycięska produkcja zostanie zaprezentowana również na stronach internetowych i w mediach społecznościowych organizatorów konkursu i partnerów Forum.

Przypomnijmy, że laureatem ubiegłorocznego konkursu został Adrian Apanel, autor filmu „Potwory morskie” docenionego za oryginalny pomysł, kreatywne podejście do tematu zapewniające pozytywny odbiór treści i dotarcie do wskazanego odbiorcy.

Adrian Apanel - Potwory Morskie

Konkurs filmowy „Morze mnie kręci” stanowi wydarzenie towarzyszące Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2019. Jest to kolejna edycja najważniejszego w Polsce spotkania praktyków i ekspertów sektora morskiego, które od wielu lat odbywa się w Gdyni.

Organizatorami konkursu są Gdynia oraz Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni prowadząca Gdyńską Szkołę Filmową.