pomorski park naukowo- technologiczny gdynia

Aleja Zwycięstwa 96/98

81-451 Gdynia

2018-10-09

Wizyty studyjne młodzieży w przedsiębiorstwach branży morskiej

8 października odbyły się wizyty studyjne młodzieży szkolnej w przedsiębiorstwach z branży morskiej. Uczniowie zobaczyli jak wygląda praca współczesnego biura klasyfikującego, stoczni oraz terminala kontenerowego.

Celem organizowanych jako wydarzenie towarzyszące Forum Gospodarki Morskiej Gdynia wizyt studyjnych jest przedstawienie pozytywnego obrazu gospodarki morskiej, jako branży z którą warto związać swoją przyszłość zawodową. Podczas tegorocznych wycieczek młodzież ucząca się w ostatniej klasie gimnazjalnej Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie odwiedziła takie przedsiębiorstwa jak DNV GL, Stocznię Crist czy BCT Bałtycki Terminal Kontenerowy. W każdej z firm uczniowie poznali gospodarkę morską z jej najnowocześniejszej strony - zobaczyli jak się steruje dronem inspekcyjnym, odwiedzili budowę 4 jednostek powstających w CRIST a także zapoznali się z praca terminala kontenerowego od środka.

Wydarzenie wpisało się również w Dni Przemysłów i Technologii Morskich organizowanych przez z Związek Pracodawców FORUM OKRĘTOWE, trwające w dniach 8-21 października.

 

fot. Maja Stróżyk/ARG