pomorski park naukowo- technologiczny gdynia

Aleja Zwycięstwa 96/98

81-451 Gdynia

2018-07-06

Konkurs filmowy promujący gospodarkę morską rozstrzygnięty

„Potwory morskie” to tytuł krótkometrażowego filmu autorstwa Adriana Apanela, który zwyciężył w konkursie na scenariusz i realizację obrazu promującego gospodarkę morską w Polsce, ze szczególnym uwzględnieniem województwa pomorskiego. W konkursie, organizowanym w ramach Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2018, rywalizowało ze sobą 13 scenariuszy.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie stworzyć krótkometrażowy film, który w sposób atrakcyjny i kreatywny zobrazuje, czym jest gospodarka morska i jakie korzyści płyną z rozwoju tej branży. Obraz miał wskazywać na nowoczesność i wysoką specjalizację sektora oraz uwzględniać szanse zawodowe w tej dziedzinie.

Do konkursu zgłoszonych został 13 scenariuszy. W środę 4 lipca Kapituła w składzie:
Wojciech Szczurek – Prezydent Miasta Gdyni,
Sławomir Kalicki – Lider Forum Gospodarki Morskiej Gdynia,
Robert Gliński – reżyser filmowy,
Leszek Kopeć – Dyrektor Gdyńskiej Szkoły Filmowej,
Monika Ogórek – Przedstawicielka Młodzieżowego Forum Okrętowego
 
wybrała laureata konkursu. Został nim Adrian Apanel za film „Potwory morskie”. Jury doceniło oryginalny pomysł, kreatywne podejście do tematu zapewniające pozytywny odbiór treści i dotarcie do wskazanego odbiorcy.
 
Uroczysta premiera filmu odbędzie się 12 października podczas Forum Gospodarki Morskiej.
 
Laureatem ubiegłorocznego konkursu został Andrzej Mańkowski, autor filmu „Mój port”. W konkursie filmowym wyróżniony został również Jakub Maj za film „Gospodarka morska, ziomeczku!” oraz Sławomir Witek za film „Morskie zaproszenie”.

Konkurs filmowy jest wydarzeniem towarzyszącym Forum, które poprzez ciekawe scenariusze oraz filmy podejmujące wielowątkową tematykę sektora gospodarki morskiej pozwoli pokazać atrakcyjny obraz i szanse zawodowe w branży.
 
Organizatorami konkursu są Gdynia oraz Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni prowadząca Gdyńską Szkołę Filmową.

fot. Dawid Linkowski / gdynia.pl